Zábava

HODY, HODY, DOPROVODY

Ahoj děti, přišlo jaro a s ním „za ruku“ Velikonoce.  Určitě většina z nás dodržuje nějakou tu velikonoční tradici. Snad tou nejtradičnější tradicí je barvení a malování velikonočních vajíček a kraslic. Doma si pak takovými malovanými vajíčky zdobíme větvičky ve váze nebo třeba strom před domem.

Představte si, že u naší školy vyrostl vzácný velikonoční strom. Jmenuje se vajíčkovník. Je to strom trochu kouzelný. Když mu totiž přinesete vlastnoručně malovanou kraslici, přivázanou na stužce nebo provázku a pověsíte ji na jeho větev, dá vám za to velikonoční výslužku.

Strom vyrostl u vchodu do nové budovy školy a určitě ho nepřehlédnete. Pod vajíčkovníkem uvidíte dřevěnou starou truhlu, která je ovšem uzamčená na zámek. Číselný klíč k jejímu odemčení získáte po vyluštění hádanky. Až truhlu odemknete, jeden balíček je váš.

Těšíme se na vaše kraslice, přejeme vám krásné Velikonoce a už brzy na viděnou ve škole :-))

Martina a Adélka

Hádanka pro prvňáčky a druháčky

HÁDANKA PRO TŘEŤÁKY