26. února až 1. března

Pondělí 26. února

Čeština: Zaměření: dy, ty ny / di, ti ni. Aktivity: vyprávění o prázdninách, organizační záležitosti; ústně opakování řad tvrdých, měkkých a obojetných souhlásek a pravidel psaní slabik dy, ty, ny, di, ti, ni; PS str. 5/2, 3, 4.

Matematika: Zaměření: sčítání dvojciferných čísel bez přechodu přes 10. Aktivity: hra Početní král (sčítání a odčítání do 10, a sč. a odč. desítek); ústně zadání typu „řekni číslo, které má 3 desítky a 7 jednotek“; PL sčítání dvojciferných čísel – vajíčka, mince, čtverečky (viz příloha, list 2, 3 – druhý sloupec, 5); PS str. 60/5 (sčítací tabulka), příp. 60/1, 2, 4; práce s grafem – záznam teploty v jednotlivých dnech.

Angličtina: Zaměření: I have, clothes. Aktivity: videa Clothes, Sikemarink; ústně opakování slovíček a bingo na téma Valentin a části dne; hra I have… Who has? na téma clothes; PL hádání postavy – I have blue jeans, red hat…, Do you have blue jeans, red hat…? (viz příloha).

DÚ je v příloze.

Úterý 27. února

Čeština: Zaměření: čtení s porozuměním. Aktivity: na mazací tabulky psaní slov se slabikami dy, ty, ny / di, ti, ni; písanka str. 28; individuální četba z kniha Středa nám chutná + PL s otázkami.

Matematika: Zaměření: číselné představy. Aktivity: bingo (anglicky); hledání čísel v prázdné stovkové tabulce (viz příloha) – prosím, zkuste doma – říkejte dětem různá čísla, která tam mají vepsat nebo ukázat: 6, 9, 12, 25, 33, 48, 55, 60, 78, 89, 100.

Středa 28. února

Čeština: Zaměření: druhy souhlásek. Aktivity: diktát (do dvou sloupčků – i/y – slova: děti, tílko, dýka, tikat, poník, sny, boty, hodný); opakování souhláskových řad, výroba kartiček na nástěnku; PS (1. díl) 44/17, 40/2, 3; Středa nám chutná – četba + práce s textem.

Matematika: Zaměření: ščítání dvojciferných čísel. Aktivity: hra Početní král; na papírovém metru hledání čísel a nácvik sčítání (25 + 42 = 25 + 40 + 2); příklady na zkopírovaném listu – cv. 1 (k dispozici ve škole); PS 46/3, 58/1 (příprava na násobení), 46/4 (sčítací trojúhelníky), 47/3 (děda Lesoň).

Prvouka: Zaměření: digitální čas. Aktivity: opakování 24hodinováho systému (nastav na hodinách 13:00, 16:00 atd.), vysvětlení a nácvik digitálního systému – 12:05, 12:10… (prosím zkuste také doma); videa – zimní sporty.

Čtvrtek 29. února

Čeština: Zaměření: tvrdé souhlásky. Aktivity: pasování na čtenáře, PS 42/6, 45/21, 41/2, 3.

Matematika: Zaměření: násobilka 2. Aktivity: hledání čísel v prázdné stovkové tabulce; hra Já mám (sčítání); ústně příprava na násobení – kolik nohou/rukou/očí má 6 lidí, kolik kol mají 3 bicykly…; PS 61/3 (násobilka dvou) + do sešitu kompletní násobilka dvou (na novou stránku do sloupečku); PL násobení (k dispozici ve škole).

Pátek 1. března

Čeština: Zaměření: hlasité čtení. Aktivity: diktát (viz níže); PS 41/4, 42/7, 8; individuálně dokončení úkolů z předchozích dní; čítanka – básničky.

Diktát: Jarní prázdniny

František běhal ve sněhu. Růženka sáňkovala. Týna dělala andílka. Věra měla kašel. Zůstala v chalupě.

Prvouka: Zaměření: Amerika. Aktivity: hra s minutami (https://cz.pinterest.com/pin/609182287124701336/); projekt Amerika – cesta Kryštofa Kolumba – předčítání, práce s textem, ve skupinách přiřazování kulturních a přírodních zajímavostí k Severní/Jižní Americe podle mapy.

Výtvarná výchova: Zaměření: New York at Night. Aktivity: koláž nočního města z barevných papíru, stříhání a lepení (např.: https://cz.pinterest.com/pin/609182287125081896/).

Kruh: Zaměření: spolupráce. Aktivity: hra zauzlované ruce; řešení nevhodného chování v hodině.

DÚ do 4. 3. Stáhnout
Matematika - sčítání dvojciferných čísel Stáhnout