Týdenní plán 8.4.-12.4.

Český jazyk – učíme se vyjmenovaná slova po V. V učebnici si ústně projděte str. 44 a 45. Řadu vyjmenovaných slov po V si přepište do sešitu a naučte se ji zpaměti. Také si napište a zapamatujte slova, ve kterých se po v píše měkké i: vidět, viset, vinout, vinit, viklat, vítat. Vysvětlili jsme si, co je to předpona vy, vý a jak ji poznáme. Podívej se na video:https://www.youtube.com/watch?v=D5FNtP3784o

V žlutém sešitě vypracuj str. 36,37 a 38. V pracovním sešitě str. 44 a 45.

Matematika – V učebnici na str. 57/ cv. 4 a str. 58/cv. 8, 9 najdeš slovní úlohy. Přečti si je a vyřeš je do sešitu. Nezapomeň napsat odpovědi. Ukázali jsme si, jak násobíme dvojciferné číslo jednociferným a vyzkoušeli jsme si spočítat několik příkladů. Zkus to také na pracovním listu. Snažíme se o zrychlování počítání násobilky. Procvič si tedy násobení a dělení na dalším pracovním listu. V pracovním sešitě můžeš zkusit vyřešit str. 77/3 a 78/6,7,8 – pokud to již nemáš vyřešené ze školy. Když si s úlohami nebudeš vědět rady, nevadí. Koukneme se na to spolu ve škole.

Matematika - pracovní list Stáhnout
násobilka Stáhnout