4. až 8. března

Pondělí 4. března

Čeština: Zaměření: tvrdé souhlásky – procvičování. Aktivity: povídání o víkendu; písanka str. 29 (dobrovolně i 30); PS 1. díl str. 43 celá.

Matematika: Zaměření: násobilka 2 – aplikace. Aktivity: hra Početní král (typ 42 + 23); ústně opakování násobilky 2; početník str. 4 – papoušek, medvídek (početník dostaly děti nově, k dispozici ve škole); PL domy.

Angličtina: Zaměření: I don´t have. Aktivity: hra bingo (čísla do 30); hra – hledání obrázku dítěte podle popisu (I have, I don´t have, Do you have?); video o Kryštofu Kolumbovi (https://www.youtube.com/watch?v=ThZj9TEMwgE).

Další aktivity: dokončení projektu Amerika; kruh – hra – skupinové kreslení.

DÚ je v příloze. Hodiny budeme procvičovat až ve středu, násobilku 1 a 10 si vysvětlíme v úterý či ve středu.

Úterý 5. března

Čeština: Zaměření: rozlišování délky tvrdých souhlásek. Aktivity: diktát; společná četba z čítanky (Jak přivolali jaro – Z. Malinský).

Diktát slov do dvou sloupečků – krátké y a dlouhé ý: hýbat, bohyně, chybovat, chýše, kytka, kývat, brýle, hryzat, dýchat, kudy, tyčka, zatýkat

Matematika: Zaměření: násobilka 1. Aktivity: zápis násobilky 1 do sešitu do sloupečku vedle násobilky 2; PS 47/2 (výstaviště).

Středa 6. března

Matematika: Zaměření: násobilka 10. Aktivity: ústně příklady na násobení 10; do sešitu do sloupečku násobilka 10; PS 53/5, opakování prostředí dětský park.

Čeština: Zaměření: Velikonoce. Aktivity: četba z knihy Příběhy z Bible.

Další aktivity: návštěva Národní galerie v Anežském klášteře – prohlídka vybraných děl a výklad se zaměřením na poslední dny Ježíše Krista, malba Getsemanské zahrady temperovými barvami na folii, otisk na karton.

Čtvrtek 7. března

Matematika: Zaměření: násobilka 1, 2, 10. Aktivity: hra Početní král; početník str. 3 + zajíc na str. 4, dobrovolně str. 1.; ústně úvod do dělení – zájemci (většina dětí) zkusili dělení v početníku na str. 6; PS str. 46/2, 67/2.

Čeština: Zaměření: procvičová y/ý. Aktivity: písanka str. 18, event. 19; rozdělení projektů – Evropa.

Pátek 8. března

Čeština: Zaměření: práce s textem. Aktivity: PS str. 43/9, 10, 11, 12, str. 44/14, event. 16; viz též Další aktivity.

Prvouka: Zaměření: Evropa. Aktivity: ústně – digitální čas (8:05, 8:50…); projekt Evropa (viz dále).

Další aktivity: Projekt Evropa: zápis receptu a postup podle něj; pečení pizzy; předčítání – Pinnocchio; tanec na píseň Bella Ciao; ve dvojicích příprava projektu o jednotlivých evropských zemích – četba textů, rozvržení; vybíjená; hra Početní král.

(VV realizována v rámci návštěvy Anežského kláštera, kruh realizován průběžně.)

DÚ do pondělí 11. 3. Stáhnout