Zábava

KERAMIKA – jen pro děti, které chodí na kroužek keramiky :-)

Milé děti, milí rodiče,

pokud se některým keramikům a keramičkám stýská po tvoření, připravila jsem u budovy nové školy hlínu a pár kelímků se šlikrem (na koho nezbyde, jednoduše si vyrobíte doma rozmočením z trochy hlíny ve vodě) – děti vědí, funguje jako lepidlo.

Pro každého keramika z kroužku je připraven jeden balíček s hlínou s mokrým hadříkem v pytlíku proti vysušení. Všechny balíčky jsou ve velkém kýbli s víkem. Hlavní vrátka jsou uzamčená, ale vrata k pump-tracku by měla být otevřená.

Každou středu bude „sběrný“ den, kdy vyzvednu všechny výrobky, usuším nebo dosuším, vypálím a další středu budou venku vypálené, připravené ke glazování. Glazury prosím hned po nabarvení vracejte, aby i ostatní mohli svá díla dokončit a prosím, šetřete s nimi, ale vy to znáte. Také prosím, aby jste mi vraceli i pytlíky s hadříkem, abych vám je mohla zas naplnit. Děkuji.

Nezapomeňte si všechny výrobky pečlivě podepsat špejlí, ať nedochází k záměnám.

A teď pár pravidel, která ale určitě znáte:

1. větší výrobky musí být duté
2. pokud budete dělat dutou kouli, udělejte v ní někde malou dírku, aby mohl utíkat při výpalu vzduch
3. pořádně naškrábejte špejlí vše, co chcete přilepit a šlikrem přilepte, aby vám to neodpadlo
4. na šlikr i glazury používáme štětce a pak jen omyjeme vodou

I když budete dělat všechno správně, samozřejmě se může stát, že vám někde zůstane při zpracovávání bublina a pak nám to v peci bouchne, ale to se stává a s tím musíme počítat.

Ještě mě včera napadlo, že bych vám mohla před školou nechat kyblík se štětcemi a naše „škrabátka“.

V případě dotazů můžete volat: 732 749 909.

Těším se na vaše výrobky,
Katka