Týdenní plán 8.- 12.1.

Matematika – procvičovali jsme písemné sčítání a odčítání a zaokrouhlování na desítky. Naučili jsme měřit pomocí pravítka délku v centimetrech a milimetrech. Umíme převádět délku v cm na mm a naopak. V učebnici je to na str. 50/11 a 51/12 a 13. Dokončili jsme slovní úlohy z minulého týdne a společně jsme si úlohy zkontrolovali. SLOVNÍ ÚLOHY

V učebnici jsme vypracovali 47/4 a 5, 48/1,2,3 a 50/9.

Český jazyk – pokračujeme s vyjmenovanými slovy po B. Do pomocníčku jsme si postupně zapsali slova příbuzná k jednotlivým vyjmenovaným slovům a vysvětlili jsem si, co znamenají. Marodi, pomocníček si dopíšete ve škole od nějakého spolužáka nebo můžete použít učebnici na str. 30.  Hráli jsem hry na procvičování vyjmenovaných slov. Můžete si třeba zkusit napsat větu či souvětí, ve kterém bude co nejvíce vyjmenovaných slov po b (mohou být i v jejich jiných tvarech). V učebnici jsme si ústně procvičili učivo na str. 31/ cv. 7. V pracovním sešitě máme hotovou str. 22, 23 a 24.