Týdenní plán 27.11. – 1.12.

Milé děti, tento pátek pojedeme na výlet, tak toho učení bude o něco méně:-) V průběhu týdne sem možná ještě něco přidám, podle toho, jak nám to ve škole půjde od ruky. Přeji vám brzké uzdravení a těšíme se na vás.

Český jazyk

Připomeneme si, co je to kořen slova a slova příbuzná. Učivo si procvič na pracovním listu: kořen slova

V učebnici je učivo na str. 26 a 27. Pokud byste doma něčemu nerozuměli, společně se na to ve škole podíváme a vysvětlíme si to.

V pracovním sešitě vypracujeme str. 20 a 21. Začneme probírat učivo vyjmenovaných slov. Zkuste z tohoto textu vyvodit, v jakých slovech píšeme BÝT a BÍT.

V čítance si přečteme pověst o Horymírovi na str. 26 a 27.

Matematika

Procvičujeme zaokrouhlování na desítky a ukážeme si i zaokrouhlování na stovky: Zaokrouhlování

V pracovním sešitě zkusíme vyřešit na str. 32/cv. 1,2 a str. 36. V učebnici vyřešíme slovní úlohy na str. 24/cv. 10,11.