Týdenní plán 15.1.-19.1.

Pondělí a úterý

Český jazyk – seznámili jsme se s vyjmenovanými slovy po L. Vysvětlili jsme si jejich význam a zkusili je použít ve větách. V učebnici jsme si pročetli str. 32. V pracovním sešitě jsme vypracovali str. 28/1 a str. 29. Zároveň stále procvičujeme vyjmenovaná slova po B a slova k nim příbuzná. Pozornost zejména věnujeme dvojicím slov: DOBÝT X DOBÍT, NABÝT X NABÍT, VYBÝT X VYBÍT, PŘIBÝT X PŘIBÍT, POBÝT X POBÍT, ODBÝT X ODBÍT, BÝLÍ X BÍLÝ. Zkuste každé slovo použít ve větě. Pokud si nejste jistí, pomůže vám učebnice na str. 31.

Zde si můžete procvičit psaní i,y ve vyjmenovaných slovech po B: https://www.umimecesky.cz/doplnovacka-vyjmenovana-slova-po-b-2-uroven

V čítance jsme si četli úryvek z knihy o cirkusu na str. 30 a 31.

Společně ve škole čteme knížku Dobrodružství Toma Sawyera.

Matematika – vrátili jsme se k některým cvičením v pracovním sešitě. Zkuste úlohy doma vyřešit, pokud byste si s něčím nevěděli rady, ve škole se na to spolu podíváme. 35/10,11,12    36/1,3,4     47/4,5    50/9   52/4,5

Ve středu měly děti 2-hodinový projekt preventivního charakteru, který pro naši školu zajistila společnost Drop In a byl zaměřen na základní prevenci v oblasti hodnot a potřeb člověka.

Čtvrtek a pátek

V češtině procvičujeme hlavně příbuzná slova s vyjmenovanými slovy po B a L. V matematice opakujeme probrané učivo a připravujeme se na pololetní písemnou práci. Vzhledem k tomu, že jsme měli jen jednoho maroda a ten práci dostal, nedávám sem konkrétní pracovní listy.