Týdenní plán 11. – 15. 9.

V tomto týdnu jsme opakovali učivo 2. třídy a plánovali jsme školu v přírodě:-)

Český jazyk – Opakovali jsme učivo o hláskách, slabikách, slovech a větách. Zopakovali jsme si, co jsou samohlásky, souhlásky, dvojhlásky a slabikotvorné r, l, m. Řadili jsme slova podle abecedy a vymýšleli věty, ve kterých každé slovo začíná na následující písmeno abecedy např.: Lenka má nový oranžový penál. V učebnici str. 2,3,4 a str. 5/4. V pracovním sešitě str. 2,3 a 4. V čítance jsme společně četli úvodní povídáni a dívce Áje, která slaví narozeniny.

Matematika – Opakujeme a procvičujeme násobilku a sčítání a odčítání do 100. V učebnici str. 6/4,6 a v pracovním sešitě str. 1 a 2 a na str. 3/cv. 6,7,8.

PROCVIČOVÁNÍ NÁSOBILKY 1

PROCVIČOVÁNÍ NÁSOBILKY 2,3

Prvouka – ukazovali jsme si rozdíl mezi mapou a plánem. Promítli jsme si mapu Líšnici a děti se v ní snažily zorientovat. Našly školu, nový pavilon, dětské hřiště Oříšek a golfové hřiště. Do sešitu si děti nakreslily plán (pohled shora) své vlastní školní lavice. V učebnici je učivo na str. 6 a 7.