Čtvrtek 5.10. a pátek 6.10.

Krásný den, moji milí nemocní prvňáčkové,

ve čtvrtek jsme z matematiky pracovali s rytmem stejně tak, jako předešlé dny. Házení kostkou, tleskání  a krokování. Popsáno předešlé dny na webu.

V učebnici jsme pracovali na strane 19 s cvičeními 1 a 2. Dále jsme se učili psát číslo 2. Před psaním se opět rozcvičte, jako to děláme ve škole (popsáno i předešlé dny na webu). Vezměte si uvolňovací cviky zezadu a na straně 2 obtáhněte a napište několik řádků čísla 2.

Z českého jazyka pracujeme s délkou slabik, krátká, dlouhá ve slově. Cvičení, která děláme ve škole, jsou popsaná v předešlých dnech – spinkání a zvedání hlaviček. Procvičujeme čtení písmen a slabik, Živá abeceda strana 24, malá Živá abeceda pro procvičování doma strana 8,9.

Dále jsme se při hodině seznámili s písmenem S. Vymyslete několik slov, která začínají na toto písmeno a na straně 26 jsme vypracovali cvičení 3, na straně 27 cv. 1, 2, 4.

V pátek nás čekají společné hodiny s páťáky, vašimi patrony a nebudeme pracovat ani s češtinoua ni s matematikou.

Doufám, že se v pondělí všichni ve třídě uvidíme.

Ahoj

Lenka