Čeština a matematika, 7.-8.12. a 11.-13.12.

Milí prvňáčkové,

na konci minulého týdne jsme z matematiky procvičovali sčítání a odčítání do 10, pracovali jsme s 10 fazolemi, nějaký počet schovali do dlaně a kamarád říkal, kolik jich je schovaných. |Z učebnice jsme pracovali na straně 48/cv. 1,2,4 a na str. 49/cv. 1-3, cv. 3 jen pokud víte, jak na něj.

V pondělí a ve středu nového týdne budeme stále procvičovat sčítání a odčítání do 10 (fazole a jiné hry), v učebnici budeme pracovat se stranami 50/cv. 1(jen pokud víte, jak na něj), cv. 2, na str. 51/cv.3,4.

Z češtiny stále procvičujeme marťanštinu, naučili jsme se psát písmenko v písance na str. 12 – 13. Písmenkem budeme pokračovat i v novém týdnu, písanka str. 14 – 16 (17). Ve slabikáři jsme pracovali se str. 14/cv. 1-3, str. 15/1, 3 čtení vět. V pátek jsme se pustili do nového písmenka N na str. 16/cv. 2-4.

Tímto písmenkem budeme pokračovat i v nadcházejících dnech, budeme číst slova, věty, procvičovat psaní slov do sešitu i na stírací tabulky, ve slabikáři budeme pracovat se stranami 17/1, 2, 3, 5, se stránkami 18 a 19. Ve škole používáme k procvičování různí karty, hry atd., v domácím prostředí můžete využít i nahrané materiály k procvičování čtení, písmena Y a N.

Ať jste brzy fit a s námi ve škole.

Ahoj

Lenka