Čeština a matematika, 23.-25.10.

Pěkný den všem prvňáčkům, kteří nejsou s námi ve škole.

V pondělí  a ve středu jsme při hodinách matematiky procvičovali psaní číslic 1 – 5. Rodiče vám je mohou diktovat a vy je budete psát. Dále jsme  v písance (uvolňovací cviky) na str. 7 psali číslici 6. Při hodinách jsme procvičovali krokování  za použití 2 kostek – sčítali pomocí krokování (ala str. 27/3), počítali (dopočítávali) podobně jako na straně 26/3 za použití 6 víček / fazolí a mističky. V učebnici na str. 27 si vypracujte cv. 2 a 4.

Při hodinách češtiny jsme v písance (uvolňovacích cvicích) pokračovali s uvolňováním ruky str. 24 – 27 nácvikem dolního a horního zátrhu. Procvičovali jsme psaní písmen a slabik na mazací tabulky i do sešitu, četli slabiky i slova složená s nám známých písmen. Ve škole jsme pracovali s kostkami, pexesem obrázek a slabika a dalšími aktivitami mimo učebnici i v učebnici . V domácím prostředí k upevnění čtení slabik využijte Živou abecedu  str. 41/ 2- 4, str. 42, malou ŽA 22- 26.

Mějte se fajn.

Ať vám jde práce pěkně od ruky.

Ahoj

Lenka