Čeština a matematika, 19.-20.10.

Krásný den všem do postýlek,

dnes začnu úkoly z matematiky. Učili jsme se psát číslici 4, takže asi tušíte, co vás čeká. Ano, ano, v písance (uvolňovací cviky) na vás čekají čtyřky na straně 4 :-). Zítra, v pátek, se pustíme do pětky. Takže v písance zezadu vypracujte prosím stránku pětek na straně 5 za pátek :-).

Dnes jsme v učebnici na str. 24 dělali cv. 1, 2, na str. 25. cv. 3. Zítra (v pátek) se pustíme vedle psaní pětek v učebnici na str. 24/cv. 3, na str. 26 cv. 1, 2 a budeme si hrát s víčky, která budeme schovávat pod talířek a říkat, kolik jich je schovaných (podobně jako na str. 26 cv. 3). Budeme pracovat celkem se 6 víčky.

Při hodinách češtiny budeme stále procvičovat čtení slabik a slov. Doma můžete využít malou Živou abecedu do str. 21.  Pustíme se také do nového písmenka P. Pokuste se vymyslet slova, která začínají na toto písmeno, v Živé abecedě vypracujte na str. 38 cv. 3, 4, na str. 39.cv. 1, 4.

Zítra, v pátek, se pustíme do slabik s písmenem P. Podívejte se na str. 40/ cv. 2, 3, 4.

Také doma s rodiči zkoušejte psát písmenka i číslice podle diktátu. Rodiče diktují písmenka / číslice a vy je napíšete. (Úplně stejně, jako když děláme tuto aktivitu na mazací tabulky ve škole).

A máme hotovo :-).

Mějte se fajn a doufám, že se všichni uvidíme v pondělí spolu ve škole.

Ahoj

Lenka