Čeština a matematika 16.-18.10.

Milí naši marodi,

co děláme v tomto týdnu?

Začnu písankou – uvolňovacími cviky. Vždy se před psaním rozcvičte, jako to spolu děláme ve škole (popsáno také v dřívějších příspěvcích). V písance si vypracujte strany 21 – 23.

Při hodinách vymýšlíme slova, která začínají na písmeno O, procvičujeme délku slabik. Rodič vám řekne slovo, pokud je slabika dlouhá, zapíšete „čárku“, pokud krátká, zapíšete tečku (ala Morseova abeceda). Určitě si pamatujete ze školy. Např slovo máma  – .

jásá      – –

koleno . . .

krákorá – . –

Procvičujeme také psaní písmen a slabik diktátovou formou. Rodič vám  diktuje písmena a slabiky, vy je zapisujete.

Čtení v domácím prostředí procvičujte v Živé abecedě a malé Živé abecedě, ŽA str. 35/2, 3, str.36.  V malé ŽA můžete čtení procvičovat do str. 21.

Z matematiky si vypracujte na str. 23 cv.1. V pondělí jsme po zbytek hodiny pracovali bez učebnice, krokovali jsme a věnovali jsme se vláčkům (str. 3/4). Ve středu bude celá hodina věnovaná práci bez učebnice, doma si ale můžete vypracovat na str. 25/cv.1 a 2.

Ať jste brzy zdraví a s námi ve škole.

Ahoj

Lenka