Čeština a matematika, 12.-13.10

Krásný den marodům do postýlek,

ke konci tohoto týdne z matematiky procvičujeme krokování, házíme kostkou, na daný počet děláme kroky a zároveň tkeskáme, procvičujeme rytmus tak, jak to znáte ze školy. Tato aktivity je popsána i v předešlých matematikách.

Dále při matematice jsme v Uvolňovacích cvicích – psaní číslic (zezadu pracovního sešitu) trénovali psaní čísla 3 a dopsali stránku.

V učebnici si můžete vypracovat na stránce 22 cv. 1,2 a na stránce 23 cv. 1, 3, 4.

Z češtiny začnu písankou – Uvolňovacími cviky. Vždy se před psaním rozcvičíme, jak je také popsáno v předešlých dnech na webu. Doděláme si na na straně 19 poslední tři řádky – psaní vratného tahu – s dětmi říkáme „bič“ a na straně 20 nás v pátek čekají „vlaštovky“ – horní klička :-). Buďte trpěliví :-).

K procvičování čtení slabik a písmen můžete v domácím prostředí použít „malou Živou abecedu“ a strany 12 – 16, ve velké Živé abecedě stránky 28 /3, 4, 29/3, 4, str. 30, 31/1, 2. Čeká nás nové písmenko O, Ó. Vymýšlejte slova, která na toto písmenko začínají, na str. 32 vypracujeme cv. 3, 4, na str. 35/1 – 4.

Pracujte po chvilkách. Nevypracovávejte vše na jednou, práci si vždy rozložte.

Do postýlky vás se spolužáky moc a moc zdravím.

Ahoj

Lenka