Čeština, 2.-4.10.

Krásný den, moji milí prvňáčkové,

co děláme s vašimi spolužáky kamarády tento týden od pondělka do středy?

Začnu nejdříve písankou – uvolňovacími cviky. Před každým psaním si zacvičte a protáhněte ručku tak, jako to společně děláme ve škole. Udělějte několik kroužků ramenem, loktem, zápěstím, představte si, že hrajete na piáno a prstíky napodobujte pianistu, řekněte si a předvádějte básničku „Deštové kapičky“.

V písance vypracujte strany 12 (pondělí), 14 (úterý), 13 (středa). Dávejte si pozor, jak držíte tužku, udělejte si vždy „letadlo“, které přistane, a tužku  budete určitě držet správně. Sedněte si ke stolu rovně, ruku, kterou píšete, si položte pěkne na stůl, nechte ji celou na lavici (nezvedejte zápěstí) a nezapomeňte, kam má směřovat vaše tužka (za ramínko 🙂 ).

V pondělí jsme procvičovali délku slabik. Položte si hlavičku na stůl a dělejte, že spinkáte. Poproste rodiče, aby vám říkali různá slova. Pokud slovo obsahuje dlouhou slabiku, zvedněte hlavičku (probuďte se 🙂 ), pokud ne, spinkejte :-). Délku slabik budeme procvičovat i ostatní dny.

Po víkendu jsme procvičovali čtení písmen, slabik. Doma můžete využít Živou abecedu str. 18., 19, „malou“ Živou abecedu str. 6.

Naučili jsme se nové písmenko E, É.

Pokuste se vymyslet slova, která začínají na toto písmenko. V Živé abecedě vypracujte na str. 20 cv.3, na str. 21 cv. 1, 2, 4.

Během úterý a středy procvičujeme čtení a psaní písmen a slabik. Ve škole budeme pracovat jak s učebnicí Živé abecedy, tak také s pomůckami jako jsou mazací tabulky, plastové kostky s písmeny.

Doma učivo s rodiči procvičujte v Živé abecedě str. 22 cv. 2 – 4, str. 23. cv 3 – 4, str 24., v malé Živé abecedě je možno čtení procvičovat na str. 8, 9. Psaní písmen (ve škole zkusíme i slabiky) můžete doma s rodiči procvičovat tak, že si vezmete čistý list papíru a tužku, rodiče vám budou říkat písmenka (slabiky), které již umíme a vy je napíšete.

Držím vám palce, ať jste brzy fit a můžete být s námi ve škole.

Ahoj

Lenka