Český jazyk, 25.-27.9.

Moji milí prvňáčkové,

co myslíte, co jsme v tomto týdnu procvičovali z češtiny ve škole?

Začnu nejdříve písankou – uvolňovacími cviky. Před každým psaním si zacvičte a protáhněte ručku tak, jako to společně děláme ve škole. Udělějte několik kroužků ramenem, loktem, zápěstím, představte si, že hrajete na piáno a prstíky napodobujte pianistu, řekněte si a předvádějte básničku „Deštové kapičky“.

V písance vypracujte strany 9, 10, 11. Dávejte si pozor, jak držíte tužku, udělejte si vždy „letadlo“, které přistane a tužku  budete určitě držet správně. Sedněte si ke stolu rovně, ruku, kterou píšete,si položte pěkne na stůl, nechte ji celou na lavici (nezvedejte zápěstí) a nezapomeňte, kam má směřovat vaše tužka (za ramínko 🙂 ).

Zkuste si s rodiči, prarodiči či sourozenci zahrát slovní fotbal. Jeden řekne slovo, druhý vymyslí další slovo, které začíná na poslední písmenko a tak budete hrát dále. Rodiče určitě tuto hru znají. Procvičíte tím první a poslední písmenka slov.

Tento týden jsme z Živé abecedy procvičovali písmenka  A, Á, M a L. Písmenka jsme četli, četli jsme již slabiky z těchto písmen. Vymýšleli jsme, jaká slova začínají na písmenka M, L a aktivitu jsme udělali ještě těžší tím, že jsme hledali slova, která začínají na slabiku MA x MÁ, LA x LÁ. V učebnici Živé abecedy si vypracujte na straně 15 cv. 1, 2, 3 -píšeme pouze první písmenka, cv. 4., na str. 16/ cv. 3, 4 a na stranách 17 cv. 3 a 4, dále na stranách 18 a 19 procvičujte čtení písmen i slabik. Pozor na délku, jestli je slabika krátká např. LA nebo dlouhá LÁ. Čtení můžete dále procvičovat v malé Živé abecedě na stranách 2 – 5.

Úkoly vypracovávejte postupně a po chvilkách, určite ne vše na jednou :-).

Věřím, že vám práce půjde pěkně od ruky.

Doufám, že se v pondělí se všemi uvidím.

Mějte se fajn.

Ahoj Lenka.