Angličtina 2. – 5. 4. 2024

Milé děti,

vkládám učivo angličtiny pro tento týden.

ÚTERÝ a STŘEDA

1. Opakujeme WAS, WERE, WASN´T WEREN´T Přelož si písemně do sešitu tyto věty:
  • Byla Cindy ve Španělsku? Ne nebyla, byla v Itálii.
  • V Praze jsme byli před třemi dny.
  • Minulé pondělí byly děti v kině.
  • Byl tvůj tatínek dobrý student? Ano byl.
  • Jane nebyla ve škole. Kde byla? byla doma.

(Řešení najdeš v přílohách.)

Pokud ti to dělá problémy, projdi si v učebnici str. 38 a 39.

2. V pracovním sešitě si udělej cv. 3 a 4 na str. 39.

3. Nyní opakujeme sloveso HAVE v minulém čase:

Napiš si do sešitu:

I had                       we had

you had                  you had

he, she it had          they had

4. V učebnici si na str. 40 udělej ústně cvičení 2. Tvoř věty podle obrázků. Např: I had lunch at half past twelve. I had vegetable soup for lunch. Atd… Dále pokračuj cvičením 3 na str. 40. Podle poznámek tvoř věty. Cvičení stačí udělat také ústně.

5. Nyní si udělej on-line cvičení: https://test-english.com/grammar-points/a1/was-were/

PÁTEK

Dnes se budeme učit minulý čas os slovesa CAN – tedy umím, mohu. Je to velmi jednoduché, ve všech osobách má tvar COULD. A v záporu (nemohl jsem, neuměl jsem) COULDN´T.

1. Zapiš si do sešitu:

Minulý čas slovesa CAN je pro všechny osoby COULD a v zápru COULDN´T (could not). Např: Tom could ride a bike when he was five. – Tom uměl v pěti letech jezdit na kole. We couldn´t help you. Nemohli jsme ti pomoci.

2. Nyní si přečti v učebnici na str. 42 dvě „bubliny“ u cvičení 1. Oba texty si přečti nahlas a přelož si je.

3. Do sešitu si nakresli sebe, když ti bylo pět let. K tomu si napiš několik vět, co jsi uměl či neuměl, když ti bylo pět. (Např. I could eat with fork and knife when I was five. I could ride a bike when I was five. I couldm´t swim.)

4. V učebnici si přečti text na str. 43 (cvičení 5). Čti pozorně, text si také ústně překládej. Na oranžové otázky odpověz písemně do sešitu. Odpovídej vždy celou větou.

A to je vše! Těším se na vás ve škole a buďte zdraví!!! Ála.

PS: Za odměnu se můžeš kouknout na kousek Peppa Pig v angličtině. Ne, že bych si myslela, že je to pro vaši věkovou skupinu to nejlepší, ale mají krásnou výslovnost a je jim výborně rozumět 🙂 Tak to zkus. Krásný den! https://www.youtube.com/watch?v=WOkE3j6p35Y&list=PLFEgnf4tmQe_YHkXH2p7X-dqnBzR0FIJn

Bez názvu Stáhnout