9. až 13. října

Pondělí 9. října

Čeština: Zaměření: rozklad slova na hlásky, slovní hrátky. Aktivity: diktát slov (s možností opravit si dle tabule); společná četba – Lesní škola; slovní hrátky – psaní jména pozpátku, obrázkové rébusy; poslech – Tajemství starého dubu.

Matematika: Zaměření: předběžné seznámení se zlomky a dělením. Aktivity: hra matematický král (ústně příklady na odčítání s přechodem); PS str. 6/3, 9/4 – poloviny/čtvrtina, 10/3 – rozděl figurky.

Angličtina: Zaměření: food, I like / I don’t like. Aktivity: písnička I like to eat…; nácvik slovní zásoby – jídlo; práce s PL 3. strana – Do you like it? Write what you like / don’t like (viz příloha).

Úterý 10. října

Čeština: Zaměření: upevnění psané formy písmen. Aktivity: tmavě modré desky – psaní kompletního seznamu všech psacích psímen; UČ str. 19/1, 2; společná četba knihy Pohádka o králi Karlovi (viz příloha – netřeba tisknout, stačí číst z obrazovky). Pro nemocné: Pokud máte možnost, prosím, zkuste pracovat s učebnicí na webu https://www.mediacreator.cz/mc/index.php, – pozvánku jsem posílala v září; pokud se vám do elektronické učebnice nepodaří přihlásit, nevadí.

Matematika: Zaměření: rychlé počítání. Aktivity: početní král – ústně příklady na sčítání a odčítání do 20.

Další aktivity: Projekt – hledání deníku vzduchoplavce: ve skupinách luštění řížovek, hledání částí mapy a podle ní pak nalezení deníku.

Středa 11. října

Čeština: Zaměření: hlasité čtení. Aktivity: společná četba knihy Pohádka o husitech (viz příloha – netřeba tisknout, stačí číst z obrazovky).

Matematika: Zaměření: sčítání desítek, plán. Aktivity: PL vajíčka – sčítání – sčítání desítek (viz příloha); mazací tabulka – kreslení objektů při pohledu shora – děti kreslily např. kelímek, domeček, komín, sněhuláka, jak vypadají z ptačí perspektivy (viz příloha – na konci PL krychlové stavby – stačí dětem ukázat, netřeba tisknout); PL krychlové stavby – 1. strana (viz příloha). Pro nemocné: Prosím, zkuste s dětmi PL krychlové stavby, pokud máte doma nějaké kostky, z první třídy si to moc nepamatovaly a v pracovním sešitě už pak budou náročnější úkoly.

Angličtina: Aktivity: PL food 1. strana – opis slovíček z tabule až po cereals (chicken, fish, egg, salad, rice, potatoes, fries, pasta, cereals).

Další aktivity: Program Na světe nejsi sám.

Čtvrtek 12. října

Čeština: Zaměření: nácvik čtení předložek. Aktivity: čtení neslabičných a jednoslabičných předložek ve spojení s dalším slovem (k domu, na stole…); čítanka – společná četba textu o divadle + úkoly, pravidla návštěvy divadla; poslech pověsti Golem (M. Drijverová) a písně Golem (Suchý + Šlitr), zhlédnutí ukázek z filmu Císařův pekař a pekařův císař.

Matematika: Zaměření: odčítání desítek. Aktivity: sešit – sčítání a odčítání desítek; PS str. 9/5 – šipky; ujasnění termínu „polovina“ (ústně – „Kolik je polovina z 8, z 16…“); PS str. 13/2 – dokreslování objektů.

Tvůrčí dílny: Zaměření: modelování. Aktivity: příprava vlastního slaného těsta, modelování golema.

Pátek 13. října

Další aktivity: Návštěva divadla Minor (Jeníček a Mařenka).

AJ PL food Stáhnout
Matematika PL krychlové stavby + ptačí perspektiva Stáhnout