8. až 12. ledna

Pondělí 8. ledna

Čeština: Zaměření: opakování. Aktivity: diktát; ústně opakování hláska/písmeno/slabika/slovo, sloka/verš…; PS 31/1.

Matematika: Zaměření: odčítání do 100 s přechodem přes 10. Aktivity: početní král; PL cv. 5 (7, 9) – odčítání do 100 s přechodem přes 100, s využitím počtitadla; PS str. 31/4 (pavučiny).

Angličtina: Zaměření: Nativity Scene. Aktivity: hra Simon says; PL – nácvik a opis slovíček k Nativity Scene; video (https://www.youtube.com/watch?v=hpMX-1WwvqU) + bingo na PL (viz příloha).

Úterý 9. ledna

Čeština: Zaměření: opakování. Aktivity: rozdělení básniček k DÚ; ústní opakování; PS 31/2, 3; vysvětlení rozdílu samohlásky/souhlásky/dvojhlásky.

Matematika: Zaměření: opakování. Aktivity: PS 31/1 (spoj tři čísla); hra Početní král.

Další aktivity: kruh – fair play, dodržování pravidel, chování ve škole

Středa 10. ledna

Čeština: Zaměření: sloh – vypravování. Aktivity: písanka str. 23 (ch, Ch); předčítání – Lotta z Rošťácké uličky; Můj slovníček – hned, snad, před, pod, nad, teď; sloh – PL vypravování o Vánocích – nácvik + samostatné psaní (viz příloha).

Matematika: Zaměření: sčítání pomocí rozkladu do 20. Aktivity: početní král; PL rozklad – nácvik do 20.

Čtvrtek 11. ledna

Čeština: Zaměření: vyprávění. Aktivita: dokončení vyprávění o Vánocích; indoviduální čtení.

Matematika: Zaměření: sčítání pomocí rozkladu. Aktivita: PL – rozklad do 20 nebo do 100 podle prefencí dětí; PS 27/2, 3 (podlaží).

Další aktivity: AJ – video o narození Ježíška.

Pátek 12. ledna

Čeština: Zaměření: samohlásky; prezentace knihy. Aktivity: vysvětlení pojmů samohlásky, dvojhlásky, souhlásky; PS 33/1, 2, 4; prezentace knih, které si děti donesly z domova (představení knihy, předčítání vybrané pasáže).

Prvouka: Zaměření: návykové látky. Aktivity: opakování částí lidského těla; předčítání z Policejních pohádek (Jak droga zatemnila Petříkovi mysl); vysvětelní pojmů drogy, závislost…, diskuse k tématu, prevence užívání návykových látek; diskuse k různým bezpečnostním tématům (komunikace s cizími lidmi, co dělat, když se ztratím…).

Výtvarná výchova: Aktivity: výroba ptačího krmítka.

Další aktivity: Projekt – ve skupinách hledání klíčů k „pokladu“ podle tajenek.

AJ - PL Nativity Stáhnout