5. až 9. února

Pondělí 5. února

Čeština: Zaměření: přednes básniček. Aktivity: přednes a nácvik básní na pasování na čtenáře; písanka (2. díl) str. 16 – u/ú/ů (+ dobrovolně str. 17 – pastelka a hádanky).

Matematika: Zaměření: děda Lesoň. Aktivity: test; samostatná práce; PS (1. díl) str. 37/4 – děda Lesoň.

Angličtina: Zaměření: description. Aktivity: bingo (body parts); nácvik nové slovní zásoby – long/short/tall/straight/big/small, clothes – PL Clothes (viz příloha); opakování otázky „Who has (long hair, a skirt…?) – děti se hlásily „Me.“; opakování vět I am, I have… – PL About me (viz příloha).

Další aktivity: Opakování z prvouky – státní symboly, měsíce, hodiny, telefonní čísla.

DÚ v příloze.

Úterý 6. února

Čeština: Zaměření: nácvik pohádky na pasování. Aktivity: test; nácvik pohádky O zapomnětlivém pánovi (A. Mikulka, viz příloha).

Matematika: Zaměření: přičítání desítek. Aktivity: hra Početní král; nácvik přičítání desítek – PL list 1 a list 3, první sloupec (viz příloha); PS 2. díl str. 45/3 (příprava na násobení a dělení).

Středa 7. února

Čeština: Zaměření: slova se slabikami mě, bě, vě, pě, fě. Aktivity: hra Myslím si; PS 2. díl str. 22/4, 23/5, 23/8; společná četba knihy Středa nám chutná; v knize vyhledávání slov se písmeny ú/ů, dvojhláskami a se slabikami mě, bě, vě, pě, fě, resp. vymýšlení dalších slov.

Matematika: Zaměření: přičítání desítek. Aktivity: práce s „vláčky“; PL „Pracovní listy pro 2. třídu“ (děti mají v červených deskách, takové modré čtverečky); PL list 5 (mince, viz příloha); příklady z nakopírovaného listu (nemocní dostanou ve škole).

Prvouka: Zaměření: Asie. Aktivity: test; PL; projekt Asie ve skupinách.

Čtvrtek 8. února

Čeština: Zaměření: slova se slabikami mě, bě, vě, pě, fě. Aktivity: nácvik na pasování; předčítání z knihy Buddhovy pohádky; PS str. 25/2.

Další aktivity: Dokončení skupinového projektu Asie.

Pátek 9. února

Matematika: Zaměření: přičítání a odčítání desítek. Aktivity: práce s metrem a stovkovou tabulkou – nácvik „posunu“ po desítkách; počítání příkladů na okopírovaném listě (nemocným rozdám ve škole); ústně opakování zlomků (polovina ze 40 je…, třetina ze 30 je…); PS 51/1 (zlomky).

Čeština: Zaměření: slově se slabikami mě, bě, vě, pě fě. Aktivity: PS str. 25/2, 26/5; vyplnění anketního lístku Kniha dětského srdce, třídní hlasování; úvod ke knize Zimní škola v přírodě.

Prvouka: Zaměření: projekt Asie. Aktivity: prezentace skupinového projektu (Indie, Čína, Japonsko, Turecko, Izrael).

Kruh: Aktivity: diskuse o chování mezi dětmi; předčítání čínské báje o deseti sluncích + diskuse; předčítání z Policejních pohádek (Proč cesta není hřiště) + diskuse.

AJ - PL Clothes, About me, Brown family, My family Stáhnout
DÚ do 12. 2. Stáhnout