3. až 5. ledna

Středa 3. ledna

Čeština: Zaměření: synonyma. Aktivity: četba z knihy Děti z Bullerbynu; připomenutí protikladů a slov souznačných; hra Já mám, kdo má (synonyma); PS str. 25 (celá).

Matematika: Zaměření: autobus. Aktivity: hra Početní král; PS str. 24/1, 26/1 (autobus).

Prvouka: Zaměření: vznik ČR, státní symboly. Aktivity: povídání o rozdělení Československa; video o vzniku ČR (Zprávičky); povídání o symbolech, PL státní symboly –  vybarvování velkého státního znaku a vlajky (viz příloha, jen první strana) – děti by měly znát oba státní znaky, vlajku a hymnu, ostatní nemusí; zpěv hymny (video ČT 2017).

Čtvrtek 4. ledna

Čeština: Zaměření: vyhledávání v textu. Aktivity: písanka str. 22; hra Já mám, kdo má (synonyma); četba textu Tři králové – vyhledávání informací v textu, heldání synonym (viz příloha).

Matematika: Zaměření: čtyřúhelníky. Aktivity: hra Já mám, ty máš (odčítání); PS 25/1, 36/1 (dřívka); ujasnění půjmů čtverec a obdélník, zjednodušené vysvětlení pojmů čtyřúhelník, kosočtverec a kosodélník.

pátek 5. ledna

Čeština: Zaměření: synonyma. Aktivity: PL synonyma (1. strana) – hledání pohádkových synonym; četba – PL Tři králové, Čarodějnice Befana; video Chaloupka na vršku (Jak to bylo na tři krále); zpěv koledy My tři králové.

Prvouka: Zaměření: korunovační klenoty. Aktivity: opakování státních symbolů, povídání o korunovačních klenotech.

Výtvarná výchova: Aktivita: dokončení papírových loutek k Louskáčkovi (stříhání, lepení…).

Kruh: Aktivity: povídání o vánočních tradicích u nás a ve světě a o tom, co je to charita.

Další aktivity: Film Louskáček a čtyři říše.

Prvouka PL státní symboly a korunovační klenoty Stáhnout
Četba - Tři králové, Čarodějnice Befana Stáhnout