27. až 30. listopadu

Pondělí 27. listopadu

Čeština: Zaměření: druhy vět – opakování. Aktivity: ústně – abeceda; do sešitu diktát vět + určení druhů vět; podle nástěnky procvičování čtení, psaní a vymýšlení dalších slov se slabikami dě/tě/tě, di/ti/ni, dy/ty/ny, bě/vě/pě/fě/mě, se slabikotvorným l/r a au/eu/ou; ústně rozbor knihy – prostředí (kdy a kde se příběh odehrává – minulost/současnost/budoucnost, skutečný či vymyšlený svět, ve městě / na venkově / ve škole…) – vyzkoušejte, prosím, s dětmi při domácí četbě.

Matematika: Zaměření: hadi s podmínkou. Aktivity: ústně příklady typu 3 + 67, 80 – 8 (hra Početní král); PS 19/1, 23/1 (sousedé), 23/4 (hadi).

Angličtina: Zaměření: seasons. Aktivity: video The Story of Thanksgiving (https://www.youtube.com/watch?v=faUYJ9fMiGg), hledání slovíček – „bingo“; PL Seasons – opis části slovíček po strom (viz příloha); Simon says.

DÚ je v příloze.

Úterý 28. listopadu

Čeština: Zaměření: příprava na nadřazená slova. Aktivity: písanka: str. 10 a 13; hádanky z předchozích stran; příprava na nadřazená slova (termín „nadřazené slovo“ jsme zatím nepoužívali) – straka, vrána … pták, myš, žirafa … savec, kapr, štika … ryba atd.

Matematika: Zaměření: hadi s podmínkou. Aktivity: PS str. 23/3 (parkety) a str. 34/4 (hadi) + další obdobné úlohy. K hadům mám na tabuli magnetická kolečka s čísly, která děti přikládají do volných políček. Můžete zkusit doma vyrobit malé kartičky.

Středa 29. listopadu

Čeština: Zaměření: vlastnosti (příprava na přídavná jména). Aktivity: písanka str. 16 + povídání o živočiších; hra – přiřaď povahové vlastnosti k příslušným větám (viz příloha – měli jsme nastříháno na kartičky, vy můžete jen ústně pospojovat); četba – The Big Umbrella – četli jsme česky z tabule (viz příloha), pak jsme si pustili video anglicky (https://www.youtube.com/watch?v=nhxGK_qZRCg).

Matematika: Zaměření: děda Lesoň (rovnice). Aktivity: hra Početní král (odčítání); PS 22/1 (zlomky), 23/2 (děda Lesoň – pes), 27/1 (pavučiny).

Prvouka: Zaměření: měření délky (cm, m). Aktivity: zápis do zápisníčku, plány na prosinec; praktické měření délky částí těla, školních potřeb, věcí ve třídě, velikosti třídy, chodby (my měli metry z Ikey, prosím, zkuste také doma, děti to velmi baví a snad si i lépe představí čísla do 100, zatím jsme nezapisovali); dokončení kalendáře (nemocní dodělají ve škole).

Čtvrtek 30. listopadu

Čeština: Zaměření: Aktivity: hra – vymysli živočicha, rostlinu a člověka (jméno, pohádková postava…) na písmena P, T, K, O (jak Země město), povídání a videa o 2. sv. válce – Dějiny udatného českého národa, díly 100 až 102, bohužel pro děti moc složité, nelze pustit bez komentáře).

Matematika: Zaměření: součtové trojúhelníky. Aktivity: soutěž družstev v počtech; PL Hotely – slovní úlohy (viz příloha), PS 25/2 (součtové trojúhelníky).

AJ PL Seasons Stáhnout
DÚ do 4. 12. Stáhnout