2. až 6. října

Pondělí 2. října

Čeština: Zaměření: sloh – dokončení příběhu. Aktivity: hra – najdi ve třídě na kartičkách slovo, která … má 1 slabiku, má 2 slabiky a druhá je dlouhá, má 9 hlásek apod.; PL, cv. 6 – dokončení příběhu o písmenku M dle fantazie (sloh) – nejprve diskuse ve dvojicích, poté „burza“ nápadů v rámci celé třídy, následně samotné psaní příběhu, důraz na oddělování jednotlivých vět tečkami. Texty se dětem velmi povedly, věty dávaly smysl, nápady byly originální, na začínající druháky velmi dobrý výkon.

Matematika: Zaměření: sčítání a odčítání s přechodem přes desítku, krokování. Aktivity: na mazací tabulku – z hlavy výsledky příkladů; PS str. 7/3 – autobus (nastoupili, vystoupili, jeli ze zastávky do zastávky, přibyli/ubyli), 8/2 – šipky, 8/3 – součtové trojúhelníky. První dvě prostředí byla pro děti trochu náročnější, budeme se jim ještě věnovat, použijeme pomůcky z 1. třidy.

Angličtina: Zaměření: I like, I don’t like, ovoce. Aktivity: video I like / I don’t like (https://www.youtube.com/watch?v=W_siaVSv3Qs); ústně nácvik obdobných vět; opis názvů ovoce na PL (viz příloha, samotný pracovní list by děti měly mít v růžových deskách); hra Simon says (základní pokyny).

Další aktivity: Hodina s paní učitelkou Luckou zaměřená na zdravotní cvičení s pomůckami.

Úterý 3. října

Čeština: Zaměření: hodnocení znalostí a dovedností v ČJ za září. Aktivity: test; předčítání pověsti o Horymírovi. Nemocní si test napíšou, až přijdou do školy.

Matematika: Zaměření: sčítání a odčítání s přechodem přes 10. Aktivity: PL domečky; hra – hledání součtů v tabulce; PS str. 10/1.

Středa 4. října

Čeština: Zaměření: pořadí vět v textu. Aktivity: vyhodnocení testu, ústně procvičení problematických oblastí (hlavně slovo/věta); PS str. 12/1, 2; četba pověsti Dívčí válka (viz příloha); poslech – Hurvínkovy staré pověsti české. V učebnici i PS jsme přeskočili kapitoly Vlastní jména a Abeceda. Vrátíme se k nim po tématu Věta.

Matematika: Zaměření: opakování před testem. Aktivity: PL opakování – dětský park, trio, doplňování znaků rovnosti a nerovnosti (viz příloha, dětský park v testu nebude).

Prvouka: Zaměření: tažní ptáci. Aktivity: test znalostí za září; hra – hledání kartiček s tažnými ptáky (podle nápovědy na tabuli); navíc projekt Poletíme do světa – fotografie a video ze středověkého trhu ve Staré Boleslavi (u příležitosti svátku sv. Václava). Nemocní si test napíšou, až přijdou do školy; dostanou také kartičky s ptáčky, proto je nedávám do přílohy.

Čtvrtek 5. října

Čeština: Zaměření: psací M, N, porozumění textu. Aktivity: písanka str. 11 (kromě posledních dvou řádků); kniha 100 kapek – tiché a společné čtení příběhu Hloupý medvěd, čtení předložek (do tlapky – dvě slova, ale čtou se dohromady, děti vymýšlely další příklady – do kapsy, do tašky…); řešení slovních rébusů (LEV+ÁK = LEVÁK).

Matematika: Zaměření: hodnocení znalostí a dovedností z matematiky za září. Aktivity: test; PS str. 9/2 – hadi, 3 – sousedé. Nemocní si test napíšou, až přijdou do školy.

Angličtina: video I like to eat (verze 1: https://www.youtube.com/watch?v=WbqzhZTQXvM&t=343s, verze 2: https://www.youtube.com/watch?v=DDXlxjNcaVY).

AJ colours fruits Stáhnout
Četba - Dívčí válka Stáhnout