15. až 19. duben

Pondělí 15. dubna

Čeština: Zaměření: sloh – pohádka. Aktivity: povídaní o vikendu; práce s třídním puzzle; hra Já mám, ty máš – slova mnohoznačná; UČ str. 66/6; sloh – zkus napsat svou vlastní pohádku (děti by mohly zkusit i doma, na nějaký papír).

Matematika: Zaměření: krychlové stavby. Aktivity: hra Početní král; PS 53/2, 73/1 (krychlové stavby).

Angličtina: Zaměření: seasons. Aktivity: opakování slovíče – PL Time; písnička The Ants the Grasshopper (https://www.youtube.com/watch?v=TOTd78ZTDGE).

DÚ je v příloze.

Úterý 16. dubna

Čeština: Zaměření: hierarchie slov. Aktivity: ústně vysvětlení pojmů „nadřazené“, „podřazené“ a „souřadné“ slovo; PS 26/2, 3; dokončení pohádky.

Matematika: Zaměření: slovní úlohy. Aktivity: PL – slovní úlohy na násobilku 4 (k dispozici ve škole).

Středa 17. dubna

Čeština: Zaměření: hierarchie slov. Aktivity: práce se zápisníčkem; diktát vět; PL – slova nadřazená a podřazená (je v modrých deskách, z druhé strany jsou slova lichotivá a hanlivá, která už jsme dělali); společná četba z knihy Středa nám chutná; loutková představení.

Matematika: Zaměření: násobilka 5. Aktivity: ústně násobení 5; zápis násobilky do sešitu a do PL s housenkami; sešit – příklady na porovnávání; nácvik digitálního času (2:35, 14:30, 20:55 apod.) – práce s hodinami z prvouky.

Prvouka: Zaměření: život u vody. Aktivity: společné prohlížení knihy o vodě; práce s učebnicí (hledání živočichů a rostlin u rybníka/řeky a v nich).

Čtvrtek 18. dubna

Čeština: Zaměření: práce s textem. Aktivity: písanka 1. díl, str. 36 (L, D, Ď); čítanka str. 133, 134, vyhledávání informací v textu.

Matematika: Zaměření: násobilka 5. Aktivity: hra Početní král (násobilka 2-4); modelování příkladů na násobilku 5 z víček; PS str. 52/1 (parkety). (Pro nepřítomné: prosím, trénujte doma násobilku 5, ideálně použijte nějaké malé předměty k modelování příkladů, zkoušejte i příklady „ze života“, např.: „Druháci utvořili 4 skupiny po 5 dětech – kolik je ve třídě druháků?“.)

Pátek 19. dubna

Matematika: Zaměření: násobilka 5. Aktivity: hra Početní král; početník str. 12; dokončování dalších stránek.

Čeština: Zaměření: pohádky. Aktivity: PS 1. díl, str. 6/1, 2 + video Červená karkulka (Svěrák+Uhlíř); PS 1. díl, str. 49; loutkové představení.

Prvouka: Zaměření: život u vody. Aktivity: PL U vody (k dispozici ve škole) – povídání o vodních rostlinách a živočiších; lovení ryb a hledání jejich jmen podle nástěnky.

Výtvarná výchova: Aktivity: modelování mořského pobřeží ze slaného těsta, kamenů a lastur.

Kruh: Aktivity: hry zaměřené na spolupráci („rozmotávání lan“) a společné zájmy a vlastnosti dětí („prsty“); sebehodnocení za duben.