13. až 16. listopadu

Pondělí 13. listopadu

Čeština: Zaměření: pranostiky, hlasité čtení. Aktivity: PL sv. Martin – četba komiksu a pranostik, zpěv písně Než přijede svatý Martin; hlasití čtení z PL (Překvapení, Oříšek, básničky Hádej, hádej, hadači, Listopad, Podzim); ústně opakování abecedy; PS str. 9/2, 3.

Matematika: Zaměření: osová souměrnost, úlohy s podmínkou. Aktivity: PL (stromy a dýně) – bludiště od 1 do 50; PS – 13/1, 15/2.

Angličtina: Aktivita: poslech a zpěv písně Rain, rain go away (https://www.youtube.com/watch?v=BetC5kA_F80&t=209s).

Úterý 14. listopadu

Čeština: Zaměření: čtení a psaní. Aktivity: PL Můj slovníček – nácvik psaní slov AŽ, UŽ, NEŽ, KÉŽ, FIALOVÁ, MIA, DIAMANT, DIÁŘ; čtení Pohádky o Československu.

Matematika: Zaměření: porovnávání čísel do 100. Aktivity: sešit – porovnávání typu 63 + 2 < 66 apod.

Další aktivity: nácvik koled; anglické písničky – opakování.

Středa 15. listopadu

Čeština: Zaměření: složitější řazení dle abecedy. Aktivity: písanka str. 7; individuální čtení; zápis do slovníčku (policie, Indie, Británie, Francie, Itálie, Asie, Indonésie); vysvětlení řazení dle abecedy na tabuli (balón, banán, bota, bubák…); PS str. 10/1,2.

Matematika: Zaměření: součtová tabulka. Aktivity: PL – příklady a slovní úlohy (kdo chyběl, dostane ve škole); PS 18/2,3,4, 21/1.

Prvouka: Zaměření: měření teploty. Aktivity: výroba cvičného teploměru.

Angličtina: PL numbers (opis z tabule).

Čtvrtek 16. listopadu

Čeština: Zaměření: složitější řazení dle abecedy. Aktivity: sešit – zápis slov v abecedním pořadí (zápas, zástěra, závod, zelenina, země, zima, zóna, zuby).

Matematika: Zaměření: určování času. Aktivity: PL – příklady; na budících nácvik určování časů typu „za pět minut čtvrt na šest“, „půl jedenácté a pět minut“.

Další aktivity: 17. listopad – video Dějiny udatného českého národa, díly 96 a 97 (https://www.ceskatelevize.cz/porady/10177109865-dejiny-udatneho-ceskeho-naroda/); povídání o druhé světové válce a 17. listopadu 1939.