11. až 15. prosince

Pondělí 11. prosince

Čeština: Zaměření: diktát vět. Aktivity: ústně – abeceda; hra Já mám, ty máš – protiklady; diktát vět (zkuste také doma: Začátkem prosince otevíráme okénko v kalendáři. Pátého přichází Mikuláš. Nakonec ozdobíme stromeček a čekáme na Ježíška.); PL Louskáček – část Prostředí.

Matematika: Zaměření: počítání s přechodem přes 20 – rozklad. Aktivity: hra Početní král; PL rozklad –  na první straně jsme si druhé číslo rozložili na dvě části – nejprve jsme přičetli (odečetli) první část do 10 a pak přičetli tu druhou; na další straně jsme vajíčka „balili do krabiček“ po 10 – dělali takové rámečky. Zaměřujeme se zatím na příklady do 20, některé děti chtěly počítat i ta vajíčka, tak jsme to zkusili, ale pro některé je to ještě těžké. Pro některé zase moc jednoduché, budeme to asi muset příště nějak diferencovat…

Angličtina: Zaměření: Christmas. Aktivity: Simon says; opis slovíček k tématu Christmas (viz příloha) + ústní opakování; písnička Jingle Bells (https://www.youtube.com/watch?v=7_iqs7rfXVY).

Úterý 12. prosince

Matematika: Zaměření: počítání s přechodem přes 10. Aktivity: test; psaní číslic; hra Početní král.

Další aktivity: Výroba vánočních ozdob z papírových roliček.

Středa 13. prosince

Čeština: Zaměření: synonyma. Aktivity: písanka str. 21; PS str. 24/2, 4; synonyma – hledání na tabuli (viz příloha), vysvětlení, ústní procvičování; četba o zvycích na sv. Lucii (viz příloha), hledání synonym ke slovů v textu; zpěv koled.

Matematika: Zaměření: počítání do 100 s přechodem přes 10. Aktivity: hra Já mám ty máš; autobus – dramatizace a zápis do PL (děti mají z dřívějška v červených deskách); příklady do 100 s využitím stovkové tabulky (je nalepena vzadu v pracovním sešitě) – příklady typu 18 + 7, 26 + 9…; PS str. 28/5 (figurky) a str. 29/3 (dětský park).

Prvouka: Zaměření: trávicí soustava. Aktivity: test; výroba „trávicí soustavy“ (https://cz.pinterest.com/pin/609182287121508036/).

DÚ je v příloze.

Čtvrtek 14. prosince

Čeština: Zaměření: synonyma. Aktivity: test; ústně procvičování synonym předčítání z knihy Děti z Bullerbynu.

Matematika: Zaměření: odčítání do 100 s přechodem přes 10. Aktivity: hra Já mám ty máš; nácvik psaní číslic na samostatném papíru (později vložíme do písanky); do sešitu příklady na sčítání (68 + 5) a odčítání (56 – 9) s využitím metru jako pomůcky.

Další aktivity: Vybarvování a vystřihování zimních postaviček na nástěnku, zkouška na koncert.

Pátek 15. prosince

Čeština: Zaměření: rozbor textu. Aktivity: PL Louskáček – oddíl Děj (viz samostatná sekce).

Výtvarná výchova: Aktivita: výroba papírových loutek k pohádce Louskáček.

Další aktivity: Kostýmový zkouška, hra Početní král.

Matematika PL Rozklad Stáhnout
DÚ do úterý 19. 12. Stáhnout